Wykonywanie przewozów regularnych specjalnych w krajowym transporcie drogowym na liniach komunikacyjnych na obszarze powiatu wymaga zezwolenia w formie decyzji wydanego przez starostę w uzgodnieniu z wójtami, burmistrzami lub prezydentami miast właściwymi ze względu na planowany przebieg linii komunikacyjnej z wyłączeniem linii komunikacyjnych:
1. przebiegających na obszarze jednej gminy,
2. w komunikacji miejskiej,
3. przebiegających na obszarze gmin, które utworzyły związek międzygminny.

Wymagane dokumenty:
1. Wniosek.
2. Kopia licencji na wykonywanie transportu drogowego osób.
3. Iokreślająca grupę osób, która będzie uprawniona do korzystania z przewozu.
4. Proponowany rozkład jazdy uwzględniający przystanki, godziny odjazdów i przyjazdów środków transportowych, długość linii komunikacyjnej, podaną w kilometrach i odległości między przystankami, oraz liczbę pojazdów niezbędnych do wykonywania codziennych przewozów, zgodnie z rozkładem jazdy.
5. Schemat połączeń komunikacyjnych z zaznaczoną linią komunikacyjną i przystankami (mapa).
6. Potwierdzenie uzgodnienia zasad korzystania z obiektów dworcowych i przystanków, innych niż zlokalizowanych przy drogach publicznych, ustalone z ich właścicielami lub zarządzającymi.

Opłata za wydanie zezwolenia wynosi:
- na okres do 1 roku 125 zł
- na okres do 2 lat 150 zł
- na okres do 3 lat 175 zł
- na okres do 4 lat 225 zł
- na okres do 5 lat 275 zł

Opłata za wydanie wypisu z zezwolenia dla każdego pojazdu zgłoszonego we wniosku wynosi 1 % z ww. kwot.

Opłat można dokonywać przelewem na następujące rachunki bankowe:

Opłata administracyjna
na rachunek Starostwa Powiatowego w Policach nr:
88 1240 3943 1111 0000 4135 6946

Opłata skarbowa
na rachunek Urzędu Miejskiego w Policach nr:
71 1240 3927 1111 0010 6012 9650

Jeżeli w imieniu wnioskodawcy działa osoba trzecia wymagane jest złożenie dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa lub prokury. Opłata skarbowa za złożenie ww. dokumentu wynosi – 17 zł.

Nie podlega opłacie skarbowej pełnomocnictwo udzielone małżonkowi, krewnym wstępnym (rodzicom, dziadkom, pradziadkom) i zstępnym (dzieciom, wnukom, prawnukom) oraz rodzeństwu. Za złożenie jednego pełnomocnictwa przez kilku mocodawców, opłata w wysokości 17 zł pobierana jest za każdy stosunek pełnonomocnictwa wynikający z przedłożonego dokumentu. Wyjątek stanowi złożenie jednego pełnomocnictwa ustanowionego przez łącznego mocodawcę (np. małżonków), za które pobierana jest pojedyncza opłata w wysokości 17 zł).